دسته‌هامقالات

فسفر بالا

فسفر بالا - کشاورزی ایران
کود فسفر بالا _ کشاورزی ایران
کود فسفر بالا چیست؟

معرفی

 

کود فسفر بالا یکی از کودهای بسیار مناسب و مرغوب است که می تواند بسیاری از نیازهای گیاه برای رشد را فراهم کند. این کود پس از نیتروژن یکی از ضروری ترین و پرمصرف ترین عناصر مورد نیاز برای درختان و گیاهان می باشد. شما می توانید تاثیرگذاری این عنصر را مدتی پس از استفاده بر روی گیاهان مشاهده کنید.

ویژگی کود فسفر بالا

کود فسفر بالا با بهبود کیفیت محصول، افزایش تولید دانه، مقاومت بیشتر ساقه، بلوغ زود هنگام و افزایش رشد ریشه حاصل می شود. این خاک رشد گیاهان را افزایش داده و برای گیاهان بسیار مفید است. از دیگر ویژگی های بارز این کود، استفاده از آن به دو صورت مایع و خشک می باشد.

میزان جذب فسفر بالا

یکی از مهم ترین مزایای این کود، قدرت جذب بالای آن می باشد. این کود به راحتی در ریشه گیاهان جذب شده و بر روی آن ها تاثیرات مثبتی می گذارد. این عنصر به راحتی در تمامی قسمت های گیاه پراکنده شده و تاثیر گذاری سریعی دارد.

مزایای کود فسفر بالا

این کود مزایای بسیار بالایی را به دنبال دارد که از جمله مهم ترین آن ها عبارت است از:

تحریک رشد گیاه

افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل بیماری زا

افزایش سیستم ایمنی گیاه در برابر نفوذ آفات

بهبود کیفیت محصولات

بلوغ یکنواخت تر و سریع تر محصولات

بهبود میوه دهی درختان میوه

افزایش کیفیت گل دهی گیاه

کود فسفر بالا _ کشاورزی ایران
کود فسفر بالا _ کشاورزی ایران

نشانه های کمبود فسفر بالا در گیاه

تشخیص کمبود فسفر بالا در گیاه نسبت به سایر عناصر سخت تر است. در مراحل اولیه رشد گیاه، در صورت کمبود این عنصر شما هیچ گونه علائم و نشانه هایی را مشاهده نخواهید کرد. هنگامی کمبود این ماده در گیاه خود را نشان می دهد که دیگر دیر شده و نمی توان آن را جبران کرد. یکی از نشانه های کمبود این کود، تغییر غیر عادی رنگ برگ های گیاهان می باشد. هنگامی که برگ ها به رنگ سبز مایل به آبی تیره شود، شما می توانید کمبود این ماده را تشخیص دهید.

علائم کمبود فسفر بالا در ذرت

در هنگام کمبود این عنصر در این گیاه ذرت، برگ های پیر زودتر از برگ های جوان تغییر رنگ خواهد داد. همچنین شما می توانید در ساقه و برگ های این گیاه رنگ بنفش تیره را مشاهده کنید. بنابراین در صورتی که هر یک از این علائم را در گیاه ذرت مشاهده کردید، بهتر است که کمی فسفر را در آب حل کرده و به گیاه اسپری کنید./

زمان مناسب استفاده از فسفر بالا

 

مدت زمانی پس از کاشت گیاه یکی از بهترین زمان برای استفاده از عنصر می باشد. همچنین شما می توانید در زمان گلدهی درختان میوه مقداری از این کود را وارد خاک کنید تا با نفوذ آن بر روی ریشه درخت، میوه دهی بسیار بالایی خواهد داشت.

قابلیت فسفر بالا

ابتدای گلدهی بهترین زمان برای بهبود عملکرد کود فسفر بالا می باشد.

این کود دارای مواد معدنی بسیار مفیدی است و می تواند به خوبی جواب دهی نیازهای گیاهان باشد.

این عنصر قابل حل در آب بوده و به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

قدرت جدب بالای این کود باعث جذب راحت آن در گیاه می شود.

این کود به گونه ای است که هر ذره از آن یک کود کامل است.

استفاده از این کود باعث رشد و توسعه گیاهان می شود.

بهره گیری از این کود باعث میوه دهی بسیار باکیفیت درختان می شود.

این کود به هیچ عنوان شوری خاک را به دنبال نخواهد داشت.

فسفر بالا مایع

یکی از روش های استفاده راحت از کودهای فسفر بالا، حل کردن آن در آب می باشد. با این کار نیازی نیست که شما به صورت جداگانه آن را کوددهی کنید. برای استفاده از کود فسفر بالا مایع تنها کافیست که مقداری از این محلول مایع را در داخل سیستم آبیاری ریخته تا به صورت قطره قطره این کود به خاک و گیاه شما تزریق شود.

طریقه مصرف کود فسفر بالا

کود فسفر بالا به دو روش قابل استفاده می باشد. یکی از روش های رایج استفاده از این کود این است که این محلول را در داخل مقداری از آب ریخته و به گیاه اسپری کنید. همچنین می توانید آن را به صورت خشک استفاده نمایید. برای این کار مقداری از کود را بر روی خاک ریخته و بر روی خاک بپاشید و سپس آن را زیر و رو کنید.

کود فسفر بالا برای زاموفیلیا

به صورت کلی فسفر بالا برای ریشه دهی بیشتر گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جا که گیاه زاموفیلیا فاقد ریشه است، باعث رشد سریع تر و بهتر این گیاه شده و برگ های آن را پر می کند. در صورتی که از این عنصر به موقع و به اندزه استفاده شود، پاجوش های آن افزایش یافته و باعث تکثیر بیشتر این گیاه خواهد شد. بنابراین می توان گفت که این کود برای گیاه زاموفیلیا بسیار ایده آل بوده و کیفیت آن را افزایش می دهد.

npk202020-keshavarziiran
خرید کود فسفر بالا -برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

نحوه خرید کود فسفر بالا

این کود یکی از نیازهای اصلی گیاهان و درختان می باشد. کود فسفر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام خواص مختلفی دارد. امروزه شرکت های مختلفی در زمینه تولید کودهای فسفر بالا فعالیت دارند به همین دلیل با ورود به بازار شاهد برندهای مختلفی خواهید بود. در صورتی که قصد خرید بهترین و باکیفیت ترین کود را دارید، می توانید این کود را از کشاورزی ایران خریداری کنید. برای کسب اطلاعات کافی در خصوص انواع کودها با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

برای خرید این محصول به صورت کلی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به شرکت‌های ارائه کننده این محصول و بازدید و دریافت مشاوره
  • خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه راحت تر انواع محصولات و خواندن نظرت مصرف کنندگان

قیمت کود فسفر بالا

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

فسفر بالا از متریال های مختلفی تشکیل می شود به همین دلیل هر شرکت نرخی جداگانه را برای کودهای تولیدی خود در نظر دارد. همچنین این کودها هر کدام دارای بسته بندی های خاصی هستند که مقدار آن ها با دیگری متفاوت است. جهت استعلام قیمت این کودها با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا کارشناسان ما لیست قیمت را برای شما ارسال کنند. همچنین می توانید با سفارش این کودها به صورت عمده، قیمت آن را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

سوالات متداول

تشخیص کمبود فسفر بالا در گیاه نسبت به سایر عناصر سخت تر است. در مراحل اولیه رشد گیاه، در صورت کمبود این عنصر شما هیچ گونه علائم و نشانه هایی را مشاهده نخواهید کرد. هنگامی کمبود این ماده در گیاه خود را نشان می دهد که دیگر دیر شده و نمی توان آن را جبران کرد.

مدت زمانی پس از کاشت گیاه یکی از بهترین زمان برای استفاده از عنصر می باشد. همچنین شما می توانید در زمان گلدهی درختان میوه مقداری از این کود را وارد خاک کنید تا با نفوذ آن بر روی ریشه درخت، میوه دهی بسیار بالایی خواهد داشت.

کود فسفر بالا به دو روش قابل استفاده می باشد. یکی از روش های رایج استفاده از این کود این است که این محلول را در داخل مقداری از آب ریخته و به گیاه اسپری کنید. همچنین می توانید آن را به صورت خشک استفاده نمایید.

فسفر بالا از متریال های مختلفی تشکیل می شود به همین دلیل هر شرکت نرخی جداگانه را برای کودهای تولیدی خود در نظر دارد. همچنین این کودها هر کدام دارای بسته بندی های خاصی هستند که مقدار آن ها با دیگری متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =