دسته‌هامقالات

کلتیواتور

کلتیواتور-کشاورزی ایران

کلتیواتور

کلتیواتور-کشاورزی ایران
نحوه کارکرد کلتیواتور

معرفی

کلتیواتور یکی از ابزار کشاورزی و باغبانی است که با زیر و رو کردن خاک می تواند رشد گل و گیاه را افزایش دهد. این دستگاه به صورت تخصصی کار کرده و باعث جلب رضایت بسیاری از مشتریان شده است. در این بخش قصد داریم به خوبی شما را با نحوه کار کلتیواتور و سایر ویژگی های آن آشنا خواهیم کرد. در نتیجه برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

کولتیواتور چیست؟

کولتیواتور دستگاهی دو چرخ همراه با یک دسته بوده و با توجه به نیاز مشتریان قدرت های مختلفی دارد. این دستگاه کاربرد بسیاری در زمینه کشاورزی داشته که شخم زنی و نرم و غنی سازی خاک یکی از مهم ترین آن ها به شمار می رود. همچنین این دستگاه دارای یک موتور است که بر روی شاسی چرخ دار واقع شده و با استفاده از ابزارآلاتی نظیر پمپ آب، شاسی، پمپ سمپاش و نهرکن و چاله کن مجهز شده است.

کاربرد کولتیواتور

این دستگاه کاربردهای متعددی دارد که عبارت است از:

سله کشی

کشت

آب کشی

سمپاشی

برف روبی

مسطح کردن زمین

تیغ زدن

جارو کشی

علف کنی

انتقال نیرو

بارکشی

درو کردن

انواع کولتیواتور

کلتیواتورها از نظر سوخت به سه دسته کلتیواتور دستی، بنزینی و دیزلی تقسیم بندی می شود. کولتیواتور دیزلی یکی از پرکاربردترین دستگاه های تولید شده است که معمولا از سوخت گازوئیل برای کارکرد استفاده می کند. با این وجود هر فرد با توجه به بودجه مورد نظر و ابعاد و وسعت زمین کشاورزی خود می تواند مناسب ترین دستگاه را تهیه نماید. در ادامه به توضیح بیشتر این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

کلتیواتور دستی:

این دستگاه یکی از گونه های اولیه کلتیواتور است که برای وجین علف های هرز مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای تیغه ای پرقدرت و کاربردی است که با استفاده از آن می توان فرآیند کشاورزی را بهبود بخشید. استفاده از نوع دستی برای مکان هایی که امکان دسترسی به اطراف تنه درخت وجود ندارد و یا در مکان هایی که چرخ ها قادر به حرکت در آن جا نیست به کار برده می شود.

کلتیواتور بنزینی:

کلتیوارتورهای بنزینی یکی از دستگاه های کاربردی است که از سوخت بنزین برای کارکرد استفاده می کنند. این دستگاه توانی بین 5 تا 12 اسب است و برای باغ های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم این دستگاه اغلب گیربکسی بوده و در برندهای مختلفی موجود است.

کلتیواتور دیزل:

این دستگاه دیزل برای باغات بزرگ بسیار کاربردی بوده و با بهره گیری از هندل روشن می شود. این دستگاه وزن معادلی داشته و قدرت مانور بسیار بالایی در شالیزارها و صیفی جات دارد. با توجه به مصرف سوخت پایین و ارزان این دستگاه ها، بسیاری از کشاورزان برای انجام امور کشاورزی از این محول استفاده می کنند.

هدف از طراحی کلتیواتور چیست؟

شخم زدن یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید بر روی زمین انجام گیرد. در گذشته این کار با روش دستی صورت می گرفت که این کار نه تنها زمان سختی می برد، بلکه سختی زیادی نیز داشت. ولی با روی کار آمدن دستگاه های مدرن و پیشرفته امروزی فرآیند شخم زدن و نرم کردن خاک راحت تر شده و برای این کار تنها کافیست از دستگاه کلتیواتور استفاده کنید.

به طور کلی می توان گفت که هدف از طراحی کلتیواتور، غنی سازی و نرم کردن خاک و در نهایت از بین بردن علف های هرز می باشد. در نتیجه بسیاری از کشاورزان با خرید و استفاده از این دستگاه می توانند بسیاری از امور کشاورزی را به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند.

کلتیواتور-کشاورزی ایران
بهترین تیلر کشاورزی

تیلر کلتیواتور نوعی تراکتور در ابعاد کوچک است که برای شخم زدن زمین مورد استفاده قرار می گیرد. تیلرها دارای مکانیزم های مختلفی بوده و از اجزای گوناگونی تولید می شود. از جمله قطعات اصلی تیلرها می توان به تیغه های تیلر، دسته، کلاچ، نوار کششی، گلگیر چرخ ها، محافظ موتور یا کاور و … اشاره کرد. در واقع بهترین تیلر با توجه به نوع زمین و باغ شما و همچنین قطعات به کار رفته در آن تعیین می شود.

تفاوت تیلر و کلتیواتور چیست؟

تیلر و کلتیواتور هر دو دارای کاربری خاصی بوده و برای آماده سازی خاک به منظور کشت گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی ظاهر و ساختار تیلرها و کلتیواتورها با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام می تواند برای نوع خاصی از مزارع و باغات به کار برده شود. از دیگر تفاوت های این دو دستگاه با یکدیگر قیمت های این محصول است که به راحتی نمی توان از آن گذشت.

لوازم و قطعات کلتیواتور

کلتیواتورها از قطعات و لوازم متعددی تشکیل شده است تا بتواند به خوبی مراحل مختلف شخم زنی را انجام داده و به سایر وظایف خود عمل کند. از جمله لوازم این دستگاه می توان به موتور، تیغه، دسته، چرخ، بدنه، محافظ و … اشاره کرد. دو قطعه موتور و تیغه در این دستگاه بسیار مهم بوده و نقشی اساسی دارد. برای این که کیفیت دستگاه شما ارتقاء یابد و کاربری بهتری داشته باشد، توصیه می شود که در هنگام خرید این دستگاه شخم زن به تیغه و موتور و همچننی جنس بدنه دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید.

کلتیواتور-کشاورزی ایران
خرید کلتیواتور-برای اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

خرید کلتیواتور

کلتیوراتورها برای کارکرد بهتر باید از تیغه هایی با بهترین جنس و بالاترین کیفیت طراحی و ساخته شده باشد تا بتواند به خوبی مراحل شخم زنی و عاف زنی را به درستی انجام دهد. بنابراین یکی از ملاک های اصلی خرید این دستگاه تیغه های آن می باشد. در صورتی که برای باغ و زمین خود به دنبال دستگاهی مدرن و پیشرفته و در عین حال باکیفیت هستید، پیشنهاد می شود از طریق سایت کشاورزی ایران اقدام به خرید این دستگاه کنید.

قیمت کلتیواتور

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

کلیتواتورها از اجزای مختلفی ساخته شده اند که کیفیت و ساختار آن یکی از ملاک های قیمت گذاری این محصول می باشد. قیمت کلتیواتورها در هر فروشگاه و سایت متفاوت است. ولی با توجه به کیفیت و جنس تیفه ها و بدنه دستگاه، بهتر است ابتدا قیمت این محصول و سپس کیفیت را مورد توجه قرار دهید. جهت اطلاع از قیمت دقیق و بروز انواع کلتیواتور تنها کافیست با کشاورزی ایران تماس بگیرید.

کلیتواتورها از اجزای مختلفی ساخته شده اند که کیفیت و ساختار آن یکی از ملاک های قیمت گذاری این محصول می باشد. قیمت کلتیواتورها در هر فروشگاه و سایت متفاوت است. ولی با توجه به کیفیت و جنس تیفه ها و بدنه دستگاه، بهتر است ابتدا قیمت این محصول و سپس کیفیت را مورد توجه قرار دهید.

تیلر و کلتیواتور هر دو دارای کاربری خاصی بوده و برای آماده سازی خاک به منظور کشت گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی ظاهر و ساختار تیلرها و کلتیواتورها با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام می تواند برای نوع خاصی از مزارع و باغات به کار برده شود.

کلتیواتورها از نظر سوخت به سه دسته کلتیواتور دستی، بنزینی و دیزلی تقسیم بندی می شود. کولتیواتور دیزلی یکی از پرکاربردترین دستگاه های تولید شده است که معمولا از سوخت گازوئیل برای کارکرد استفاده می کند.

کلتیواتور یکی از ابزار کشاورزی و باغبانی است که با زیر و رو کردن خاک می تواند رشد گل و گیاه را افزایش دهد. این دستگاه به صورت تخصصی کار کرده و باعث جلب رضایت بسیاری از مشتریان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *