دسته‌هامقالات

کود مخصوص مرکبات

کود مخصوص مرکبات - کشاورزی ایران
برای خرید و تعمیر انواع ابزار و ادوات کشاورزی و اطلاع از قیمت‌های به روز با تماس بگیرید:

آشنایی با انواع کودهای مخصوص مرکبات سایت کشاورزی ایران

کود مخصوص مرکبات _ کشاورزی ایران
کود مخصوص مرکبات چیست؟

معرفیوجود مقدار کافی کود مخصوص مرکبات در هر دوره افزایش میوه دهی را به دنبال دارد. حال می دانید که چرا وجود کود در گیاهان انقدر اهمیت دارد؟ چرا گیاه باید برای گلدهی بیشتر و باکیفیت تر حتما از کود استفاده کند؟ کود منبع تغذیه گیاهان محسوب می شود و هر جانداری برای زندگی و رشد نیاز به تغذیه دارد. با این وجود نکته ای که اهمیت دارد این است که این کودها از کدام دسته هستند و چه زمانی باید در اختیار گیاه قرار گیرند. در ادامه به صورت مفصل در خصوص انواع کودهای مخصوص مرکبات و طریقه و زمان مصرف آن صحبت خواهیم کرد.

اهمیت کود دهی به موقع مرکبات

دوره گلدهی در مرکبات به قدری مهم است که افزودن کود به خاک به صورت اصولی و در زمان صحیح می تواند منجر به میوه هایی بسیار درشت و خوش طعم شود که نتیجه آن فروش بسیار بالا می باشد. در مقابل سهل انگاری و عدم آگاهی از زمان مناسب کود دهی مرکبات می تواند منجر به آسیب به مرکبات و گلهای آن ها شود. در نتیجه باید پیش از استفاده از کودها به طریقه مصرف و زمان آن توجه داشته باشید..

کود مرکبات در زمستان

کود دهی مرکبات در فصل زمستان از جمله نکاتی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. اغلب افرادی که تخصصی در زمینه باغداری و کشاورزی ندارند گمان می کنند چون گیاهان در فصل زمستان به خواب می روند، نیازی به کود ندارند. در این رابطه لازم است عنوان کنیم که در فصل زمستان و پیش از گلدهی گیاهان بهترین زمان کود دهی مرکبات است. زیرا در این زمان مرکبات باید برای گلدهی و میوه دهی آماده شوند. کود مخصوص مرکبات در فصل زمستان در سه دسته کود نیتروژن، کود فسفر و کود پتاس قرار می گیرد. در صورتی که شما این سه کود را به موقع وارد خاک کنید، شاهد بازدهی بسیار بالایی در مرکبات خواهید بود.

شکل گیری میوه ها

قطعا شما هم میوه هایی بزرگ ولی بدفرم و بد شکل را در بازار مشاهده کرده اید. این میوه ها به دلیل این که ظاهر جذاب و هوس انگیزی ندارند، کمتر مورد استقبال خریداران قرار می گیرند. یکی از دلایل نافرم شدن مرکبات و میوه ها، کمبود سه کود نیتروژن، فسفر و پتاس در گیاهان است. بنابراین بهتر است در زمان مخصوص این سه عنصر وارد گیاه شود تا میوه هایی جذاب و هوس انگیز را بدست بیاورید.

لوگو - کشاورزی ایران

بهترین روش کود دهی مرکبات

پیش از این که اقدام به کود دهی مرکبات کنید. ابتدا باید کود مخصوص مرکبات را تهیه نمایید. کود دهی اصولی و به موقع مرکبات اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند باعث رشد بهتر و بیشتر مرکبات و گلدهی بسیار ایده آل شود. در ابتدا خاک خود را مورد ارزیابی قرار دهید تا با شناسایی املاح و پروتئین موجود در خاک، میزان کود مورد نیاز را ارزیابی کنید. کود دهی مرکبات به سه صورت مایع، پودری و چالکود صورت می گیرد. در مناطقی که دچار کمبود آب هستند می توان از روش چالکود استفاده کرد. از دیگر روش های کود دهی مرکبات روش پودری است. در این روش کود به صورت خشک بر روی خاک پاشیده شده و با شخم زنی در خاک پراکنده می شود و به گیاه می رسد.

از دیگر روش های کود دهی مرکبات که طرفداران بسیاری دارد، کود دهی مایع است. در این روش ابتدا کود با آب مخلوط شده و به صورت محلول در می آید. سپس این محلول توسط دستگاه های سمپاش وارد خاک می شود. سرعت جذب گیاهان در این روش کود دهی بسیار بالا بوده و کود اسپری شده به سرعت در گیاهان جذب خواهد شد. همچنین در این روش می توان محلول را به سیستم آبیاری نیز اضافه کرد.

کود مخصوص مرکبات _ کشاورزی ایران

انواع کود مخصوص مرکبات

از جمله مهم ترین کودهای مورد نیاز برای رشد و باردهی بیشتر مرکبات به شرح زیر است:

کود آهن: کود آهن یکی از نیازهای اصلی مرکبات است که وجود آن در مرکبات باعث سرسبزی گیاه و میوه های بزرگ و جوان خواهد شد. عدم وجود کود آهن در گیاه توقف رشد گیاه را به دنبال داشته و سبب زردی رنگ برگ ها می شود. همچنین مرکباتی که دارای فقر آهن هستند، محصولی کوچک دارند و برگ های آن ها در زمان رشد می ریزد.

کود گوگرد: از دیگر نیازهای مرکبات کود گوگرد است. این کود به صورت مستقیم بر روی گیاه تاثیر گذاشته و شما می توانید نشانه های وجود کافی این کود را به صورت سرزندگی و سرسبزی در گیاه مشاهده کنید. کمبود گوگرد در مرکبات باعث زرد شدن برگ های جوان و کامل نشدن رشد میوه ها می شود.

کود نیترات: کود نیترات در زمان نهال دهی فتوسنتز گیاه را افزایش داده و سرعت رشد آن ها را چندین برابر می کند. این کود می تواند ویتامین و پروتئین های مورد نیاز برای مرکبات را تامین کند. عدم وجود کود گوگرد به اندازه کافی در مرکبات باعث توقف رشد آن ها و آسیب به دیواره های سلولی این گیاه می شود.

کود مخصوص مرکبات _ کشاورزی ایران
کود-کشاورزی ایران
خرید انواع کود مرکبات -برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

نحوه خرید کود مرکبات

در هنگام خرید کود مخصوص مرکبات باید به کیفیت کود توجه داشته باشید. خرید کودهای تقلبی و نامرغوب نه تنها فایده ای برای گیاه ندارد، بلکه ممکن است باعث آسیب دیدن آن شود. بنابراین با خرید کود اصل و باکیفیت از کشاورزی ایران گیاهانی بسیار سرسبز و میوه هایی بزرگ و خوش طعم خواهید داشت. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست با ما تماس حاصل نمایید.

برای خرید این محصول به صورت کلی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به شرکت‌های ارائه کننده این محصول و بازدید و دریافت مشاوره
  • خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه راحت تر انواع محصولات و خواندن نظرت مصرف کنندگان

قیمت کود مخصوص مرکبات

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

از دیگر مسائلی که همواره مورد توجه کشاورزان و باغداران است، قیمت کودها می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه کودها، بسیاری از افراد از خرید آن منصرف می شوند. ولی لازم به ذکر است که کود دهی مرکبات به صورت مستقیم بر روی بازدهی آن تاثیر می گذارد. بنابراین شما با پرداخت هزینه کود می توانید چندین برابر هزینه صرف شده را از طریق حصول میوه ای بهتر و بیشتر جبران کنید. جهت استعلام انواع کود مخصوص مرکبات و سفارش باکیفیت ترین کود از طریق شماره های موجود در سایت با کشاورزی ایران تماس بگیرید.

سوالات متداول کود مخصوص مرکبات

دوره گلدهی در مرکبات به قدری مهم است که افزودن کود به خاک به صورت اصولی و در زمان صحیح می تواند منجر به میوه هایی بسیار درشت و خوش طعم شود که نتیجه آن فروش بسیار بالا می باشد.

کود دهی مرکبات به سه صورت مایع، پودری و چالکود صورت می گیرد. در مناطقی که دچار کمبود آب هستند می توان از روش چالکود استفاده کرد. از دیگر روش های کود دهی مرکبات روش پودری است. در این روش کود به صورت خشک بر روی خاک پاشیده شده و

یکی از دلایل نافرم شدن مرکبات و میوه ها، کمبود سه کود نیتروژن، فسفر و پتاس در گیاهان است. بنابراین بهتر است در زمان مخصوص این سه عنصر وارد گیاه شود تا میوه هایی جذاب و هوس انگیز را بدست بیاورید.

از دیگر مسائلی که همواره مورد توجه کشاورزان و باغداران است، قیمت کودها می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه کودها، بسیاری از افراد از خرید آن منصرف می شوند. با توجه به بالا بودن هزینه کودها، بسیاری از افراد از خرید آن منصرف می شوند. ولی لازم به ذکر است که کود دهی مرکبات به صورت مستقیم بر روی بازدهی آن تاثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =