دسته‌هامقالات

کود 12 12 36

کود 12 12 36 - کشاورزی ایران
برای خرید و تعمیر انواع ابزار و ادوات کشاورزی و اطلاع از قیمت‌های به روز با تماس بگیرید:

آشنایی با کودهای 12 12 36 سایت کشاورزی ایران

36 12 12 کود
همه چیز درباره کود 12 12 36

معرفی

امروزه کودهای متنوعی وارد بازار شده اند تا گیاهان بتوانند تغذیه و رشد بهتری داشته باشند. کود 12 12 36 یکی از این کودها است که به دلیل درصد بالای مواد مغذی می تواند به میوه دهی بهتر و بیشتر درختان میوه نیز کمک کند. نیتروژن یکی از اصلی ترین عناصر مورد نیاز برای رشد و نمو گیاهان و یکی از فراوان ترین عناصر موجود بر روی کره زمین است. نیتروژن جزو اصلی ساختار کلروفیل است که مسئول فتوسنتز و غذاسازی در گیاهان می باشد. علاوه بر این، این عنصر کلیدی در ساختمان اسیدهای آمینه نیز حضور دارد که واحدهای تشکیل دهنده پروتئین ها در بافت های گیاهی هستند. گیاهان نیتروژن را به دو شکل آمونیوم و نیترات جذب می کنند. اما اغل به دلیل پدیده نیتراته شدن در خاک های کشاورزی، نیتروژن به فرم نیترات جذب ریشه گیاهان می شود. بیشتر گیاهان در طول چرخه رشدی خود، به طور مداوم در حال جذب نیتروژن از خاک هستند. بنابراین تامین کافی این عنصر در مراحل مختلف رشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

قابلیت های کود 12 12 36

با توجه به ویژگی ها و فرمول خاص این کود، بهترین زمان برای استفاده از آن پس از آغاز باردهی است.

این کود قابل حل در آب بوده و می توان به راحتی آن را در سیستم آبیاری قطره ای ترکیب کرد.

کود 12 12 36 می تواند تمامی نیازهای گیاه را برطرف کند.

قدرت جذب این کود بسیار بالا بوده و به راحتی توسط گیاه جذب می شود.

استفاده از کود  12 12 36 ریشه گیاه را رشد و توسعه می دهد.

این کودها باعث افزایش میزان باردهی گیاه

ترکیبات کود 12 12 36

ترکیبات تشکیل دهنده (درصد):

نیتروژن (ازت)        36

فسفر                           12

پتاسیم                       12

 

کود 12-12-36 یک ترکیب حاوی 36 درصد نیتروژن و به طور برابر از دو عنصر فسفر و پتاسیم است. وجود مقادیر متناسب فسفر و پتاسیم در کنار درصد بالای نیتروژن (ازت) باعث حفظ و ایجاد تعادل تغذیه ای در گیاهان می شود.

کود 12-12-36 با توجه به غالب بودن مقدار ازت در آن، به صورت تخصصی برای افزایش رشد و نمو گیاهان یا به عبارت بهتر برای تقویت رشد رویشی و تولید شاخه و برگ مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آنجائی که ازت نقش کلیدی در تولید پروتئین ها و فعالسازی آنزیم های مختلف در گیاهان دارد، مصرف این کود باعث توسعه بافت های گیاهی و در نتیجه افزایش عملکرد محصول خواهد شد.

کود 12-12-36 را در گیاهانی که هدف از پرورش آنها تولید شاخه و برگ بیشتر است مصرف کنید. به عنوان مثال در سبزیجات برگی مانند کاهو، جعفری، نعناع و … که تولید برگ بیشتر به منزله افزایش عملکرد محصول است، مصرف این کود می تواند اثرات بسیار قابل توجهی در افزایش محصول برداشت شده داشته باشد.

مزایای کود 12 12 36

استفاده از کود 12 12 36 باعث افزایش میزان باردهی درختان می شود.

این کود میزان ماندگاری و کیفیت گیاه را افزایش می دهد.

ترکیبات این کود باعث شوری خاک نخواهد شد.

قدرت انحلال بالا از دیگر مزایای این کود به شمار می رود.

این کود منجر به رشد بهتر ریشه گیاه می شود.

قابل استفاده به دو روش خشک و محلول پاشی می باشد.

چگونگی کارکرد کود 12 12 36

شما می توانید کود 12 12 36 را به دو صورت محلول پاشی و خشک استفاده کنید. برای استفاده خشک از این کودها باید آن را بر روی کود ریخته و بر روی زمین پخش کنید. برای کارکرد بهتر این کودها می توانید آن را با خاک مخلوط نمایید.

از دیگر روش های استفاده از کود 12 12 36 محلول پاشی است. بدین صورت که شما این کود را با آب ترکیب کرد. برای راحت تر شدن فرآیند محلول پاشی می توانید آن را به سیستم ابیاری قطره ای اضافه کنید.

کود 12 12 36-کشاورزی ایران

طریقه مصرف کود 12 12 36

در هنگام مصرف کود 12 12 36 باید سن گیاه را در نظر بگیرید.

جهت استفاده از این کود برای محصولات زراعی در هر هکتار بین 5 الی 7 کیلوگرم کود به کار برده می شود.

این مقدار برای مصارف خانگی یک قاشق چای خوری در هر یک لیتر می باشد.

جهت محلول پاشی این کود از 2 الی 3 کیلوگرم گرم برای 1000 لیتر آب استفاده می شود.

تذکر:

توجه داشته باشید این کود را در مراحل رشیدن میوه که نیاز پتاسیمی گیاه برای افزایش کیفیت کمی و کیفی محصول بالا است، مصرف نکنید. چرا که تامین نیترژن اضافه در این مرحله از جذب و انتقال پتاسیم در بافت های گیاهی جلوگیری نموده و باعث بروز کمبود پتاسیم خواهد شد. همچنین مصرف کود ازت بالا در مراحل نزدیک به برداشت میوه از عمر انبارمانی و بعد از برداشت میوه ها نیز به مقدار قابل توجهی می کاهد. در میوه هایی مانند انار، مصرف کود ازت بالا نزدیک برداشت، عارضه ترک خوردگی پوست میوه را تشدید می کند.

زمان مناسب برای مصرف کود 12 12 36

بعد از آغاز گلدهی و میوه دهی گیاه بهترین زمان برای استفاده از کود 12 12 36 می باشد. استفاده صحیح و به موقع این کود می تواند باعث افزایش رنگ و لعاب میوه ها شده و محصولاتی بسیار پرفروش را برای شما به ارمغان می آورد.

کود 12 12 36 برای گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی برای رشد و سرسبزی نیاز به تغذیه دارند. کود 12 12 36 برای گیاهان آپارتمانی بسیار مفید بوده و می تواند به خوبی گیاهان را تغذیه کند. استفاده از این کود به گلدهی بهتر و بیشتر گیاهان آپارتمانی کمک کرده و باعث سرسبزی و شادابی آن می شود. شما می توانید مقداری از این کود را در آب حل کرده و چند قطره از آن را در داخل گلدان بریزید.

ویژگی ها و فواید کود 12 12 36

استفاده از کود 12 12 36 شادی و نشاط را برای گیاهان به ارمغان می آورد. این کود گلدهی بالایی داشته و میوه های درختان تغذیه شده با این کودها میوه هایی بسیار خوش رنگ و هوس انگیزی خواهند داشت. همچنین رشد و سرزندگی که این کودها به بذر‌های شما میدهد، حس سر زندگی را در زندگی شما به جریان خواهد انداخت.

بسیاری از کشاورزان نگران آفات و حشراتی هستند که گیاهان و درختان خود را در بر گرفته اند. استفاده از کود 12 12 36 یکی از روش های ایده آل و بسیار کاربردی برای از بین بردن آفات و قارچ ها می باشد.

کود 12 12 36-کشاورزی ایران
خرید کود 12-12-36-برای اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

خرید کود 12 12 36

کود 12 12 36 یکی از باکیفیت ترین و موثرترین کودهای موجود در بازار است که برای تمامی گل و گیاهان مناسب است. در هنگام خرید این کود ابتدا باید نوع گل و گیاه و سن آن را در نظر بگیرید. بنایراین پیش از اقدام به خرید این کود باید اطلاعات کامل در مورد نحوه مصرف و ترکیبات آن داشته باشید. همچنین در صورت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مقدار مناسب از این کودها برای درختان و گل و گیاه خود، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی در مورد این کود را در اختیار شما قرار دهند.

برای خرید این محصول به صورت کلی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به شرکت‌های ارائه کننده این محصول و بازدید و دریافت مشاوره
  • خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه راحت تر انواع محصولات و خواندن نظرت مصرف کنندگان

قیمت کود 12 12 36

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

قیمت 12 12 36 بر اساس ترکیبات به کار رفته در آن تعیین می شود. این کودها پس از تولید در بسته بندی های مختلفی قرار می گیرد که هر کدام قیمت های مختلفی دارند. خرید عمده کود 12 12 36 از فروشگاه کشاورزی ایران باعث کاهش قیمت این کودها می شود. جهت استعلام قیمت کود 12 12 36 تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

قیمت 12 12 36 بر اساس ترکیبات به کار رفته در آن تعیین می شود. این کودها پس از تولید در بسته بندی های مختلفی قرار می گیرد که هر کدام قیمت های مختلفی دارند. خرید عمده کود 12 12 36 از فروشگاه کشاورزی ایران باعث کاهش قیمت این کودها می شود.

استفاده از کود پتاس بالا 12 12 36 شادی و نشاط را برای گیاهان به ارمغان می آورد. این کود گلدهی بالایی داشته و میوه های درختان تغذیه شده با این کودها میوه هایی بسیار خوش رنگ و هوس انگیزی خواهند داشت.

کود  12 12 36 دارای عناصری همچون نیتروژن، پتاسیم و فسفر می باشد. این کود سرشار از پتاسیم است و می تواند منبع تغذیه بسیار مفیدی برای گیاه به شمار رود. همچنین این کود دارای مقادیر بسیاری اسید آمینه بوده و باعث بهبود رنگ و طعم میوه ها خواهد شد. کود پتاس بالا  12 12 36 قابل حل در آب است و استفاده بسیار آسان و راحتی دارد.

شما می توانید کود 12 12 36 را به دو صورت محلول پاشی و خشک استفاده کنید. برای استفاده خشک از این کودها باید آن را بر روی کود ریخته و بر روی زمین پخش کنید. برای کارکرد بهتر این کودها می توانید آن را با خاک مخلوط نمایید.

از دیگر روش های استفاده از کود پتاس بالا 12 12 36 محلول پاشی است. بدین صورت که شما این کود را با آب ترکیب کرد. برای راحت تر شدن فرآیند محلول پاشی می توانید آن را به سیستم ابیاری قطره ای اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =