دسته‌هامقالات

پمپ آب

پمپ آب-کشاورزی ایران

پمپ آب

پمپ آب-کشاورزی ایران
شیوه کار پمپ آب

معرفیدر روزهای کم آبی، وجود پمپ آب الزامی است. این پمپ به خوبی می تواند کمبود آب را جبران کرده و با پمپاژ آب، فشار آب مورد نیاز برای تامین آب را انجام دهد. حالا آیا با شیوه کار پمپ آب آشنایی دارید؟ آیا می دانید که پمپ از چه اجزایی تشکیل شده است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را به صورت کامل با ویژگی های پمپ اب آشنا کنیم.

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی جهت افزایش فشار آب برای ویلاها، ساختمان ها و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام انتخاب پمپ اب خانگی باید به مواردی همچون تعداد شیرها، متراژ واحد و تعداد طبقات توجه کرد. بوستر پمپ، پمپ با کلید اتوماتیک و پمپ با مخازن منبسط از جمله پمپ های خانگی رایج هستند. پمپ آب خانگی در برندهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود.

انواع پمپ آب

پمپ آبها به دو دسته پمپ های دینامیکی و پمپ های گریز از مرکز تقسیم بندی می شود. در ادامه به شرح انواع پمپ اب خواهیم پرداخت:

پمپ دینامیکی:

پمپ های دینامیکی انرژی جنبشی را به شکل دائمی و پشت سر هم به سیال منتقل کرده و در این نوع پمپ ها نحوه کار بدین شکل است که انرژی جنبشی به وجود آمده درون پمپ تبدیل به انرژی فشاری می شود و سیالات با فشار و سرعت بالایی از مجرای خروجی رد خواهد شد.

پمپ گریز از مرکز:

پمپ های گریز از مرکز یکی از رایج ترین پمپ های موجود در بازار هستند که بیش از 60 درصد پمپ ها را تشکیل می دهند. این پمپ ها بدین صورت کار می کند که انرژی جنبشی را به مایعات منتقل می نماید. در پمپ های گریز از مرکز برای به حرکت درآوردن مایعات و سرعت بخشیدن به آن ها از یک پروانه گردان استفاده می شود.

اجزای پمپ خانگی

از جمله اجزای تشکیل دهنده پمپ آب خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • الکتروموتور
  • پره های پمپ
  • هاوس برینگ
  • کوپل
  • مکانیکال سیل
  • پروانه
  • تیغه
پمپ آب بنزینی-کشاورزی ایران
پمپ آب-کشاورزی ایران

موتورپمپ آب چگونه کار می کند؟

برای شناخت نحوه کار موتور پمپ آب باید ابتدا به نحوه کار نیروی گریز از مرکز پی‌ببرید، چرا که نحوه‌ی کار موتور پمپ آب بر اساس همین نیرو است. فرض کنید که در ماشین مشغول رانندگی هستید و پس از رسیدن به پیچ مثلا به سمت چپ می‌پیچید و همزمان شما به سمت راست پرتاب می‌شوید نیرویی که شما را به سمت راست پرتاب می‌کند نیروی گریز از مرکز است. حال ممکن است از خود بپرسید که نحوه عملکرد این نیرو در موتور آب چگونه است؟ در قلب پمپ آب وسیله‌ای به نام پروانه وجود دارد که شامل تیغه‌های خمیده‌ و ضد آب است و همواره در آب غوطه‌ور بوده و با چرخش خود باعث حرکت آب می‌شود. پس از روشن کردن پمپ، چرخش پروانه باعث چرخش آب در اطراف آن می‌شود و در این حالت حرکت پروانه نیروی گریز از مرکز ایجاد کرده و آن را به ذرات آب منتقل می‌کند و همین موضوع باعث افزایش فشار آب حین خروج از پمپ می‌شود. از انجایی که انرژی مکانیکی به  مایع منتقل می‌شود، در قسمت تخلیه فشار و نیروی جنبشی افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های موتور پمپ آب

با توجه به نیاز مبرم صنایع مختلف برای انتقال هرچه بیشتر و سریع‌تر آب به نقاط مورد نیاز، استفاده از وسیله‌ای که دارای قابلیت انعطاف پذیری بوده تا بتواند در موقیعت‌های مختلف اقدام به انتقال و جابجایی آب کند، به شدت احساس می‌شد. با توجه به ویژگی‌های مختلف موتور پمپ آب، می‌توان از این وسیله به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزارآلات صنعتی نام‌برد.

پمپ آب کولر چیست؟

همان طور که می دانید کولرهای آبی برای سرمایش نیاز به آب دارند. این آب در کف کولر جمع شده و توسط پمپ اب به سمت پوشال های موجود در سه سمت کولر پاشیده می شود. بدین طریق باد گرم ایجاد شده حین برخورد با پوشال ها خنک شده و به سمت دریچه فرستاده خواهد شد. پمپ آب کولر از اجزای مختلفی همچون کلاهک، چپقی، کفی، پروانه و پایه تشکیل شده است که کارکرد تمامی این قطعات در کنار یکدیگر باعث خنک سازی خانه می شود.

قیمت پمپ آب کولر

پمپ آب کولر دارای اجزای مختلفی است که جنس و کیفیت هر کدام بر روی عملکرد دستگاه تاثیر مستقیمی دارد. به همین دلیل قیمت موتور آب کولر در هر فروشگاهی متفاوت است. برای این که عمر پمپ اب طولانی بوده و کیفیت ساخت بالایی داشته باشد، بهتر است که به فروشگاه های معتبر مراجعه شود. جهت استعلام قیمت باکیفیت ترین پمپ اب کولر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته تا کارشناسان فروش کشاورزی ایران لیست قیمت را برای شما ارسال کنند.

پمپ آب-کشاورزی ایران

مقایسه قیمت پمپ آب ایرانی و خارجی

پمپ آب ایرانی و خارجی هر دو یکی از باکیفیت ترین پمپ های موجود در بازار است که به راحتی می تواند زمینه سرمایشی را برای مخاطبین فراهم کند. هر دو پمپ ها از اجزای مختلفی تشکیل شده که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت این کولرها دارد. شما می توانید بهترین و باکیفیت ترین پمپ اب ایرانی و خارجی را با مناسب ترین قیمت از کشاورزی ایران خریداری کنید.

پمپ آب نوع جابجایی مثبت

جابجایی مثبت بدین شکل است که منتقل کردن انرژی به سیال موقتی بوده و به صورت مرتب قطع و وصل می گردد. مقدار مشخصی از سیال یا مایع در هر دو بخش خاموش و یا روشن شدن پمپاژ می شود. این پمپ ها در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

قیمت پمپ آب بی صدا

بسیاری از ساختمان ها دارای مخازنی جهت قرار دادن پمپ اب هستند. بنابراین صدای ایجاد شده از این پمپ آب ها به گوش ساکنین نمی رسد. ولی ساختمان هایی که فاقد مکانی مخصوص نگهداری پمپ اب نیستند می توانند از پمپ بی صدا استفاده کنند. پمپ های بی صدا یکی از باکیفیت ترین پمپ های خانگی هستند که به دلیل عدم تولید سر و صدا در هنگام کارکرد، طرفداران بسیاری دارد. قیمت پمپ آب بی صدا نسبت به سایر پمپ ها قیمت بالاتری دارد ولی به دلیل عدم تولید صدا و برقراری آرامش ساکنین بسیار پرفروش است.

قیمت تعمیر پمپ آب

پمپ اب به دلایل مختلفی می تواند خراب شود. این که قیمت تعمیر این پمپ چقدر است، به قطعه خراب شده بستگی دارد. برای برآورد قیمت دقیق پمپ آب ابتدا باید موتور آب را مورد بررسی قرار داده و سپس بر اساس قطعه خراب شده قیمت آن را تعیین کرد.

موتور پمپ آب-کشاورزی ایران
موتور پمپ آب - برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

خرید پمپ آب

برای خرید انواع سمپاش به صورت کلی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به شرکت‌ کشاورزی ایران ارائه کننده این محصول و بازدید و دریافت مشاوره
  • خرید از فروشگاهه اینترنتی کشاورزی ایران و مقایسه راحت تر انواع محصولات و خواندن نظرت مصرف کنندگان

خرید پمپ آب یکی از نیازهای هر ساختمان می باشد زیرا به دلیل کمبود آب، در ساختمان های چند طبقه، فشار کافی برای رسیدن آب به طبقات بالا نیست. به همین دلیل تمامی ساختمان ها برای تامین فشار مورد نیاز برای طبقات بالا از پمپ اب استفاده می کنند. پمپ ها به صورت با صدا و بی صدا تولید و به بازار عرضه می شود. برخی از ساختمان ها دارای بخشی برای قرار دادن پمپ اب می باشند و صدا به سایر طبقات نمی رسد. در صورتی که ساختمانی فاقد مکانی مناسب برای نگهداری موتور پمپ آب نیست بهتر است از موتور آب بی صدا استفاده کنند. کشاورزی ایران معتبرترین مراکز فروش انواع پمپ آب در ایران است و شما در هر کجا که هستید می توانید این دستگاه را خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

نحوه محاسبه قیمت پمپ آب

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

برای محاسبه قیمت پمپ آب فرمول خاصی وجود دارد ولی به طور کلی این شرکت ها هستند که تعیین کننده قیمت پمپ آب می باشند. بنابراین می توان گفت که محاسبه خاصی برای برآورد قیمت دقیق موتور آب وجود ندارد. از جمله عواملی که بر روی قیمت پمپ آب ها تاثیر می گذارد می توان به نوع پمپ، کیفیت آن، قدرت موتور آب، ساختار پمپ، کیفیت اجزای تشکیل دهنده و ... اشاره کرد. جهت اطلاع از قیمت دقیق و بروز موتور پمپ آب با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما لیست قیمت ها را برای شما ارسال کنند.

سوالات متداول

پمپ خانگی جهت افزایش فشار آب برای ویلاها، ساختمان ها و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام انتخاب پمپ خانگی باید به مواردی همچون تعداد شیرها، متراژ واحد و تعداد طبقات توجه کرد. بوستر پمپ، پمپ با کلید اتوماتیک و پمپ با مخازن منبسط از جمله پمپ های خانگی رایج هستند. پمپ خانگی در برندهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود.

می توان گفت که محاسبه خاصی برای برآورد قیمت دقیق پمپ اب ها وجود ندارد. از جمله عواملی که بر روی قیمت پمپ ها تاثیر می گذارد می توان به نوع پمپ، کیفیت آن، قدرت موتور پمپ، ساختار پمپ، کیفیت اجزای تشکیل دهنده و … اشاره کرد.

خرید پمپ یکی از نیازهای هر ساختمان می باشد زیرا به دلیل کمبود آب، در ساختمان های چند طبقه، فشار کافی برای رسیدن آب به طبقات بالا نیست. به همین دلیل تمامی ساختمان ها برای تامین فشار مورد نیاز برای طبقات بالا از پمپ استفاده می کنند. پمپ آبها به صورت با صدا و بی صدا تولید و به بازار عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *