دسته‌هامقالات

کود گوگرد

کود گوگرد - کشاورزی ایران
کود گوگرد - کشاورزی ایران
تاثیرات کود گوگرد

معرفیکود گوگرد یکی از مناسب ترین و کاربردی ترین مواد مغذی بوده که برای تامین نیازهای گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. ریشه گیاهان و درختان برای رشد سرسبزی نیاز به مواد مغذی دارند. این مواد مغذی به صورت طبیعی در خاک موجود است ولی آبیاری متعدد این مواد را شسته و باعث کاهش کاربری خاک می شود. برای این که این کمبود مواد مغذی جبران گردد بهتر است که از انواع کودها استفاده شود.

کود گوگرد چیست؟

گوگرد یکی از عناصر بسیار اصولی و مورد نیاز برای گیاه است که برای رشد گیاهان الزامی می باشد. افزایش فتوسنتز، رشد بهتر، تثبیت خاک، غنی سازی خاک، گسترش ریشه گیاه و … از جمله مزایای استفاده از کود گوگرد به شمار می رود. تاثیر گوگرد بر روی گیاهان به قدری است که با مصرف این کود به وضوح می توانید تاثیرات آن را بر روی گیاهان خود مشاهده کنید.

انواع کود گوگرد

گوگرد یکی از کودهای بسیار پرمصرف در کشاورزی است که بر اساس متریال به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. از جمله یکی از رایج ترین کود گوگرد می توان به سنگ گچ اشاره کرد. کود پودر گوگرد نیز از دیگر کودهای رایج مورد استفاده در کشاورزی به شمار می رود. برای این که کودی مناسب را برای گیاهان خود استفاده کنید، ابتدا باید نوع گیاه خود را شناسایی کرده و بر اساس متریال های موجود در ساخت آن بهترین کود را برای باغ خود انتخاب نمایید.

روش استفاده از کود گوگرد

برای مصرف انواع مختلف این کود می توان آن را با آب مخلوط کرده و به خاک اضافه نمایید. سولفات آمونیوم و سولفات پتاسیم دو گوگرد بسیار کاربردی است که به راحتی می توان آن را در آب حل کرد. کود گوگرد مایع این قابلیت را دارد تا در تمامی مراحل کاشت تا برداشت گیاه به خاک اضافه شده تاثیر مطلوبی بر روی آن بگذارد.

از دیگر روش های مصرف کود گوگرد، استفاده از این کود به صورت پودری است. این روش کوپاشی باید به شکل خشک به خاک اضافه شود. در هنگام جوانه زدن گیاه بهتر است از این نوع کودها استفاده نگردد زیرا امکان سوخته شدن جوانه ها وجود دارد.

کود گوگرد - کشاورزی ایران
کود گوگرد - کشاورزی ایران

مزایای کود گوگرد

با اضافه کردن مقدار مناسبی از کودهای گوگرد بر روی خاک می توانید از تجمع نیترات در زمین کشاورزی جلوگیری کرده و باعث رشد بهتر و بیشتر گیاهان و درختان شوید. این کود به سلامت محیط زیست کمک بسیاری کرده و فتوسنتز را در گیاهان افزایش می دهد. این کودها آب را در خاک جذب کرده و مصرف آب را به صورت چشمگیری کاهش خواهد داد.

با اضافه کردن کود گوگرد به خاک می توانید میزان ph خاک خود را افزایش داده و از رشد و تکثیر قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند. استفاده از این کود منبع تغذیه بسیار غنی و مفیدی برای گیاهان بوده و می تواند باعث ایجاد گل هایی خوشبو و زیبا و میوه هایی خوش رنگ و لعاب شود.

خواص کود گوگرد برای درخت

کودهای گوگرد بیشترین تاثیرگذاری را بر روی درختان دارند. این کود با غنی سازی خاک و تامین مواد مغذی مورد نیاز برای درختان می تواند به رشد بهتر و بیشتر آن ها کمک کند. همچنین در صورتی که از این کود به درستی و در زمان صحیح استفاده کنید، میوه هایی با طعمی عالی و رنگی بسیار جذاب خواهید داشت. معمولا مناسب ترین زمان برای افزودن این کود به خاک در زمان گلدهی درختان می باشد.

کود گوگرد - کشاورزی ایران

نقش کود گوگرد در آفات کشی

کود گوگرد یکی از بزرگ ترین کاربرد را در آفات کشی و از بین بردن قارچ ها دارد. به همین دلیل بسیاری از کشاورزان حرفه ای برای رهایی از دست آفات و حشرات مزاحم و جلوگیری از ورود آسیب به درختان از این کود استفاده می کنند. همچنین برای راحتی استفاده از انواع کودهای گوگرد می توانید مقداری از این کود را به آب افزوده و با استفاده از آن گیاهان و درختان را آبیاری کنید. بدین صورت کود به راحتی به خاک اضافه می شود.

مناسب ترین زمان استفاده از کود گوگرد

مصرف این کود زمان مشخصی دارد تا تاثیرگذاریش افزایش یابد. بهترین زمان استفاده از این کود پس از آماده سازی کامل زمین می باشد. برای این کار ابتدا کود را بر روی زمین پاشیده و با بهره گیری از تیلر خاک را زیر و رو کنید تا کود به خوبی در ریشه ها نفوذ کند. سپس 7 روز صبر کرده و به مرور خاک را آبیاری نمایید تا کود به خوبی ته نشین شود.

مضرات کود گوگرد

همان طور که مصرف کودهای گوکرد می تواند فواید بسیاری برای گیاهان و درختان شما داشته باشد، در صورتی که به صورت بی رویه استفاده شود، ممکن است به آن ها آسیب وارد کند. بنابراین برای جلوگیری از مضرات این کود بهتر است از این محصول در زمان مناسب و به اندازه کافی استفاده شود.

کود مایع هیومیک اسید نوتری تک مدل AH15
کود مایع هیومیک اسید نوتری تک مدل AH15 -برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

راهنمای انتخاب کود گوگرد

برای خرید انواع کود به صورت کلی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به شرکت‌ کشاورزی ایران ارائه کننده این محصول و بازدید و دریافت مشاوره
  • خرید از فروشگاهه اینترنتی کشاورزی ایران و مقایسه راحت تر انواع محصولات و خواندن نظرت مصرف کنندگان

کودهای گوگرد معمولا در انواع مختلف گوگرد معدنی، گوگرد پالایشگاهی، گوگرد پودری، گوگرد مایع، گوگرد پاستیلی، گوگرد گرانوله و گوگرد بنتونیت دار تولید و به بازار عرضه می شود. انتخاب نوع گوگرد به گیاه و خاک شما بستگی دارد. بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام خرید گوگرد ابتدا باید جنس خاک و نوع گیاه خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع کود گوگرد و انتخاب مناسب ترین کود، با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا کارشناسان کشاورزی ایران شما را راهنمایی کنند.

قیمت کود گوگرد

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

کودهای گوگرد انواع مختلفی دارند و هر کدام از متریال های گوناگونی تهیه و تولید شده است. این کود کیفیت های مختلفی داشته و هر کدام می تواند به نوعی بر روی خاک تاثیرگذاری داشته باشد. در نتیجه قیمت کود گوگرد به عوامل متعددی از جمله مواد به کار رفته در تولید آن، کیفیت کود، ساختار و ... بستگی دارد. برای سفارش این کود با مناسب ترین قیمت بهتر است با کشاورزی ایران تماس گرفته و قیمت آن را استعلام کنید. کشاورزانی که در سطح وسیعی قصد کودپاشی زمین های زراعی و باغات خود را دارید با خرید عمده و فله ای این کودها می توانند از تخفیفات چشمگیر کشاورزی ایران بهره مند شوند.

کودهای گوگرد معمولا در انواع مختلف گوگرد معدنی، گوگرد پالایشگاهی، گوگرد پودری، گوگرد مایع، گوگرد پاستیلی، گوگرد گرانوله و گوگرد بنتونیت دار تولید و به بازار عرضه می شود. انتخاب نوع گوگرد به گیاه و خاک شما بستگی دارد. بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام خرید گوگرد ابتدا باید جنس خاک و نوع گیاه خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

همان طور که مصرف کودهای گوکرد می تواند فواید بسیاری برای گیاهان و درختان شما داشته باشد، در صورتی که به صورت بی رویه استفاده شود، ممکن است به آن ها آسیب وارد کند. بنابراین برای جلوگیری از مضرات این کود بهتر است از این محصول در زمان مناسب و به اندازه کافی استفاده شود.

گوگرد بیشترین تاثیرگذاری را بر روی درختان دارد. این کود با غنی سازی خاک و تامین مواد مغذی مورد نیاز برای درختان می تواند به رشد بهتر و بیشتر آن ها کمک کند. همچنین در صورتی که از این کود به درستی و در زمان صحیح استفاده کنید، میوه هایی با طعمی عالی و رنگی بسیار جذاب خواهید داشت.

گوگرد یکی از مناسب ترین و کاربردی ترین مواد مغذی بوده که برای تامین نیازهای گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش فتوسنتز، رشد بهتر، تثبیت خاک، غنی سازی خاک، گسترش ریشه گیاه و … از جمله مزایای استفاده از کود گوگرد به شمار می رود. تاثیر گوگرد بر روی گیاهان به قدری است که با مصرف این کود به وضوح می توانید تاثیرات آن را بر روی گیاهان خود مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *