دسته‌هامقالات

اره بنزینی

اره بنزینی - کشاورزی ایران
اره بنزینی-کشاورزی ایران
معرفی کامل اره زنجیری

معرفی 

اره بنزینی زنجیره‌ای که در ایران با نام اره برقی شناخته می‌شود، یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی است که در صنایع مختلف از جمله، صنعت جنگلداری مورد استفاده قرارمی‌گیرد. عنوان صحیح‌تراین ابزار اره احتراقی است و به طور کلی دارای یک موتور، یک تیغه و یک زنجیر است. تنها تفاوت میان زنجیر دوچرخه و زنجیر اره احتراقی وجود 30 دندانه‌ از جنس استیل در زنجیر اره است که با انتقال نیروی گشتاور از موتور، حول ساطور به گردش در می‌آیند و پس از تماس با هرچیزی آن را می‌برند. در ادامه به بررسی کاربردها و مزایای متنوع اره بنزینی در صنایع مختلف و به مقایسه انواع سبک و سنگین این ابزار می‌پردازیم. همچنین در درکنار این موارد توصیه‌های برای خریداران اره‌های دسته دوم خواهیم‌ داشت و قیمت انواع زنجیرهای اره بنزینی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اره بنزینی-کشاورزی ایران

کاربردهای اره بنزینی

اره بنزینی در صنایع مختلف با کاربردهای متفاوتی استفاده می‌شود. وسیع ترین مورد استفاده این ابزار مربوط به کار با چوب است. این وسیله در محیط‌ها با مساحت‌های بالا مانند جنگل‌ها که امکان دسترسی آسان به منابع انرژی وجود ندارد استفاده می‌شود. مهم‌ترین موارد استفاده از اره بنزینی عبارتند از:

 جنگلداری و باغبانی و نجاری:

 • هرس کردن درختان تازه (بریدن سرشاخه و….)
 • قطع درختان خشک
 • بریدن تنه درختان
 • برش انواع چوب
 • برش تنه درختان به منظور تولید هیزم

 آتش نشانی:

 • قطع درختان جنگل به منظور مهار آتش
 • بازکردن راه‌هایی که به خاطر سقوط درخت مسدود شده‌اند

مجسمه سازی:

 • ساخت مجسمه‌های چوبی یا یخی

راه‌سازی و ساختمان‌ سازی:

 • برش آسفالت و بتن

اره بنزینی دست دوم

اگر از آن دسته عزیزانی هستید که بودجه کافی برای برای خرید اره بنزینی نو را دراختیار ندارید و به دنبال نمونه‌های دست دوم هستید، حتما ۷ نکته کلیدی را پیش از خرید اره دست دوم در نظر داشته باشید. یقین بدانید اگر از موارد مورد اشاره اطمینان حاصل کنید، می‌توانید خرید مطمئنی داشته‌باشید.

۱- بررسی کلی بدنه اره بنزینی:

برای مطمئن شدن از نبود آثار شکستگی در بدنه، می‌توانید در ابتدای کار یکبار اره را روشن کنید تا از کارکردن آن اطمینان حاصل کنید.

۲- امتحان کمپرسور و طناب استارت:

مطمئن شوید که طناب به راحتی به بیرون کشیده می‌شود و مشکلی جهت جابجایی طناب استارت وجود ندارد.

۳- چک کردن مخزن سوخت:

مطمئن شوید که فیلتر مخزن هیج مشکلی ندارد.

۴- بررسی داخل موتور:

اطمینان حاصل کنید که حتما اثار شکستگی و خرابی در پیستون‌های موتور وجود نداشته باشد. شما می‌توانید به آرامی طناب استارت را بکشید و مطمئن شوید که پیستون برای حرکت مشکلی ندارد، چرا که در صورت خرابی پیستون‌ها با نشت روغن در موتور مواجه خواهیدشد و همین مشکل می‌تواند هزینه اضافی زیادی را برای شما ایجاد کند.

۵- بررسی میلگرد میل‌لنگ:

مطمئن شوید که حتما میلگرد میل‌لنگ دچار شکستگی نشده باشد و با مقداری فشار به بالا و پایین حرکت نکند و فقط سرجای خود بچرخد. چرا که درغیراین صورت با حرکت این قطعه به سمت بالا و پایین فشار در موتور کاهش یافته و اره شما هیچ‌گاه بازدهی که انتظار دارید را نخواهد داشت.

۶- بررسی زنجیر اره:

برای مطمئن شدن از سالم بودن زنجیر می‌توانید به آرامی آن را به حرکت دهید تا از بی‌عیب و نقص بودن زنجیره اطمینان حاصل کنید.

۷- بررسی دقیق داخل کاربراتور، فیلتر هوا و درپوش موتور: مطمئن شوید که لوله سوخت و سیم‌کشی سالم است.

مزایای استفاده اره بنزینی

قابلیت بالای اره بنزینی باعث می‌شود که بازدهی کار تا ۱۰ برابرافزایش یابد. به‌ همین دلیل استفاده از این ابزار باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد‌شد و از طرفی راندمان کار را نیز افزایش خواهدداد. دیگرمزیت این دستکاه تنوع بالای استفاده از آن در صنایع مختلف است. از جنگلداری گرفته تا مجسمه‌سازی و آتش‌نشانی و…..نیازمند استفاده از اره بنزینی هستند. همین دو مزیت، این ابزار را به یکی از پرکاربردترین وسیله‌های صنعتی درمیان حرفه‌های گوناگون تبدیل کرده‌است.

اره بنزینی-کشاورزی ایران
خرید اره بنزینی - برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

مقایسه اره بنزینی سبک و سنگین

بهترین شاخص برای مقایسه اره‌های سبک و سنگین سنجیدن میزان تجربه مشتری در کار با این ابزار است. اگر شما فردی مبتدی در استفاده از این ابزار هستید، و مورد استفاده شما تنها محدود به هرس کردن درختچه‌های خود در مساحت کم، وهمچنین مصارف خانگی است پیشنهاد می‌شود که به جای صرف هزینه زیاد از انواع سبک و یا حتی نوع برقی این اره‌ها استفاده کنید. ولی اگر فردی حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای هستید قطعا اره سبک جوابگوی کار شما نیست و باید ازمدل‌های با موتور بنزینی استفاده‌کنید تا در تولید مصارف چوبی نهایت بهره را ببرید. پس حتما در مقایسه میان اره‌های سبک و سنگین موارد زیر را در نظر بگیرید:

اره بنزینی سبک:

 • مناسب افراد مبتدی
 • مناسب مصارف خانگی
 • هرس کردن درختان
 • سبک وزن بودن اره
 • مناسب فراهم ساختن هیزم

اره بنزینی سنگین:

 • مناسب افراد حرفه ای و نیمه حرفه‌ای
 • مناسب قطع درختان جنگل‌ها
 • برش الوارهای بزرگ و سنگین
 • سنگین وزن بودن اره
 • کارایی بالا در نگه‌‌داری با املاک با مساحت بالا

قیمت زنجیر اره بنزینی

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

همانطور که درمقدمه اشاره شد یکی از سه جزء مهم اره بنزینی، زنجیرآن است و همین زنجیراست که با نیرو گرفتن از موتور به دور ساطور می‌چیرخد و پس از تماس با چوب آن را برش می‌دهد. برهمین اساس باید آیتم‌های زیر را حین خرید زنجیر اره درنظر بگیرید: o مدل اره بنزینی o اثر برگشت ضربه‌ای زنجیر o ضخامت زنجیر o اندازه تیغه در حال حاضر برندهای بسیاری در بازار ایران حضور دارند که عرضه کننده انواع مختلف زنحیرهای اره بنزینی هستند.

سوالات متداول

اره بنزینی در صنایع مختلف با کاربردهای متفاوتی استفاده می‌شود. وسیع ترین مورد استفاده این ابزار مربوط به کار با چوب است. این وسیله در محیط‌ها با مساحت‌های بالا مانند جنگل‌ها که امکان دسترسی آسان به منابع انرژی وجود ندارد استفاده می‌شود.

قابلیت بالای اره بنزینی باعث می‌شود که بازدهی کار تا ۱۰ برابرافزایش یابد. به‌ همین دلیل استفاده از این ابزار باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد‌شد و از طرفی راندمان کار را نیز افزایش خواهدداد. دیگرمزیت این دستکاه تنوع بالای استفاده از آن در صنایع مختلف است.

همانطور که درمقدمه اشاره شد یکی از سه جزء مهم اره بنزینی، زنجیرآن است و همین زنجیراست که با نیرو گرفتن از موتور به دور ساطور می‌چیرخد و پس از تماس با چوب آن را برش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *