دسته‌هامقالات

قیچی هرس

قیچی هرس - کشاورزی ایران
قیچی هرس - کشاورزی ایران
کاربرد قیچی هرس

معرفیهمانطور که از نام قیچی هرس مشخص است از این قیچی برای هرس کردن و بریدن شاخ و برگ درختان مختلف استفاده می‌شود. تنها موردی که می‌تواند به عنوان یک چالش در هرس گیاهان مختلف مطرح شود، زمان و نحوه انجام آن است. پس کار با قیچی هرس کار سختی نبوده و به همین دلیل حتی کسانی که از تجربه کافی در باغبانی یا کشاورزی برخوردار نیستند نیز به راحتی می‌توانند از این وسیله استفاده کنند. قیچی باغبانی بیش از آنکه برای انجام برش‌های ظریف به کار برود، برای انجام کارهایی که قدرت بیشتری طلب می‌کنند، استفاده می‌شود. برخی از انواع این وسیله برای بریدن شاخه‌هایی که معمولا قطری بین ۳ تا ۵ سانتی‌متر دارند استفاده می‌شود. با توجه به همین مسئله می‌توان از این قیچی در محیط‌های با مساحت بالا استفاده کرد، چرا که این ابزار به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌ است که در مساحت بالا دچار افت راندمان نشود. توجه داشته باشید که هنگام کار با این قیچی، تا حد امکان از برخورد تیغه این دستگاه با سنگ‌های مختلف جلوگیری کنید چرا که باعث کندی و پریدگی لبه تیغه قیچی شما می‌شود.

قیچی هرس - کشاورزی ایران

انواع مدل قیچی هرس

قیچی‌های هرس در کنار کارکرد ساده و قدرت بالا در مدل‌ها و اندازه‌های مخنلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. هر یک از انواع مختلف این قیچی مزایای مخصوص به خود را دارد. پس پیش از آنکه قیچی باغبانی مورد نظر خود را انتخاب کنید باید ابتدا نوع انجام برش روی گیاه را مشخص کنید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید. مهم‌ترین مدل‌های قیچی هرس عبارتند از: 

قیچی هرس باغبانی

قیچی هرس باغبانی از جمله قیچی‌های دسته کوتاه بوده و به همین دلیل برای برش شاخه‌های مختلفی که در ارتفاع پایین قراردارند، استفاده می‌شود. برای مقایسه قدرت و ظرافت قیچی هرس باغبانی به نسبت سایر قیچی‌های هرس، باید یادآورشد که از این وسیله برای ایجاد برش‌های ظریف مانند برش ساقه گل استفاده می‌شود و به همین دلیل نمیتوان در مساحت‌های بالا یا برش شاخه‌های ضخیم از آن استفاده کرد. در کنار این موارد باید در نظر داشت که قیمت قیچی هرس باغبانی مناسب‌تر بوده و به نسبت سایر قیچی‌های برش نیز پایین است.

قیچی هرس سندانی

قیچی سندانی طراحی خاص و منحصر به‌ فرد خود را دارد. برخلاف بسیاری از قیچی‌های دیگر، این ابزار تنها یک تیغه تیز دارد که به یک شیار روی پایه ثابت فشار وارد می‌کند. از این وسیله برای برای برش شاخه های ضخیم که تا ۴ سانتی متر قطر دارند استفاده می‌شود. قیچی‌های هرس در دو نوع دسته بلند و دسته کوتاه تولید و به بازار عرضه می‌شوند. از قیچی سندانی نه فقط برای برش شاخه‌ها بلکه برای خرد کردن آن‌ها نیز استفاده می‌شود.

قیچی ضامن‌دار

قیچی ضامن‌دار ساختاری شبیه به قیچی سندانی دارد و ولی از قدرت بسیار بالاتری برخوردار است. از این وسیله برای برش و خرد کردن شاخه‌های تا قطر ۸ سانتی‌متر استفاده می‌شود و همین دلیل در امورات بسیار حرفه‌ای که به صرف نیروی زیاد دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که با فشار دادن دستگیره‌ها، مکانیزم ضامن‌دار فعال‌ شده و همین موضوع باعث افزایش نیرو، بر شاخه درخت شده و همینطور بازگشت قیچی به حالت اولیه را نیز تسهیل می‌کند. ضامن موجود در قیچی باعث می‌شود که فشار کمتری به دست وارد شده و از خستگی زودرس کاربر جلوگیری شود.

قیچی هرس - کشاورزی ایران

قیچی هرس شارژی

تا به اینجای کار در مورد انواع مختلف قیچی هرس صحبت شد و لازم است بدانید که تمامی مدل‌های معرفی شده دستی هستند و از نیرو محرکه دیگری استفاده نمی‌کنند. اما در این میان یک استثنا نیز وجود دارد و آن، قیچی هرس شارژی است. قیچی‌های شارژی به علت نداشتن سیم اتصال به برق و همچنین سبک وزن بودن، برای جابجایی و حمل و نقل مشکل خاصی را برای کاربر ایجاد نمی‌کنند. از این دستگاه برای برش شاخه‌های تا قطر ۳-۴ سانتی‌متر استفاده شده و پیشنهاد می‌شود که تا حد امکان برای خردکردن و برش‌دادن شاخه‌های خشک استفاده شود. در حین کار با این دستگاه حتما از وسایل ایمنی مانند یک جفت دستکش استفاده کنید تا آسیبی متوجه دست شما نشود وهمچنین سعی کنید ازعینک محافظ باغبانی نیز استفاده کنید، چرا که با توجه به سرعت بالای برش دستگاه، امکان پرتاب شدن اشیای مختلف به سمت صورت کاربر وجود دارد و به همین دلیل توصیه می‌شود که حین کار با این دستگاه حتما از عینک محافظ باغبانی استفاده شود. در کنار این موارد توصیه می‌شود که در بازه‌های زمانی مشخصی اقدام به وارسی دستگاه خود کنید تا به مرور زمان با افت راندمان مواجه نشوید.

قیچی هرس - کشاورزی ایران
قیچی هرس - برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

قیچی هرس دسته بلند

جای هیچ شکی باقی نیست که رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع قیچی هرس، انواع دسته بلند این محصول است. به طور کلی این قیچی از قدرت بالایی برخوردار بوده و می‌توان از آن برای برش شاخه و برگ‌هایی که در ارتفاع بالا هستند و دسترسی به آن‌ها مشکل است استفاده می‌شود. برخلاف انواع برقی قیچی هرس، امکان استفاده از این ابزار در مساحت‌های بالا وجود ندارد. برای کار با این ابزار به نیرو و انرژی زیادی نیازاست به همین دلیل توصیه می‌شود که خریداران حتما از نوع ضربه‌گیر استفاده کنند تا میزان خستگی ناشی از کار با این دستگاه به حداقل برسد. به منظور بالا بردن ضریب ایمنی، پیشنهاد می‌شود که هنگام خرید نوع قفل‌دار را انتخاب کنید تا هم قادر به تنظیم فاصله‌ی تیغه‌های دستگاه خود باشید و هم ابزار شما از ایمنی کافی، هنگامی که از آن استفاده نمی‌کنید، برخوردار باشد. قیچی هرس دسته بلند در دو نوع دسته ساده و دسته تلسکوپی تولید می‌شود که در مدل دسته تلسکوپی قابلیت تنظیم طول دسته فراهم بوده در حالی که در مدل دسته ساده این امکان فراهم نیست.

قیمت قیچی هرس

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

با توجه به وجود تقاضای روزافزون در بازارهای داخلی و بین‌المللی برای عرضه هرچه بیشتر این محصول، شرکت‌ها و برندهای بسایری در حال رقابت با یکدیگر در این زمینه هستند. کشاورزی ایران نیز در این زمینه مستثنی نبوده و اقدام به عرضه ی برترین های این محصول کرده است. برای دریافت آخرین قیمت قیچی هرس علاوه بر خرید اینترنتی از سایت، می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

قیچی‌های هرس در کنار کارکرد ساده و قدرت بالا در مدل‌ها و اندازه‌های مخنلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. هر یک از انواع مختلف این قیچی مزایای مخصوص به خود را دارد.

جای هیچ شکی باقی نیست که رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع قیچی هرس، انواع دسته بلند این محصول است. به طور کلی این قیچی از قدرت بالایی برخوردار بوده و می‌توان از آن برای برش شاخه و برگ‌هایی که در ارتفاع بالا هستند و دسترسی به آن‌ها مشکل است استفاده کرد.

قیچی‌های شارژی به علت نداشتن سیم اتصال به برق و همچنین سبک وزن بودن، برای جابجایی و حمل و نقل مشکل خاصی را برای کاربر ایجاد نمی‌کنند. از این دستگاه برای برش شاخه‌های تا قطر ۳-۴ سانتی‌متر استفاده شده و پیشنهاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *