دسته‌هامقالات

نیترات کلسیم

نیترات کلسیم - کشاورزی ایران
نیترات کلسیم-کشاورزی ایران
نیترات کلسیم چیست؟

معرفی

نیترات کلسیم مواد معدنی فشرده است که در دستگاه های صنعتی به شکل کود تولید می شود. این کود به شکل گرانول خاکستری کم رنگ تولید و به بازار عرضه می گردد. این کود جذب رطوبت بسیار بالایی داشته و برای مکان های کم آب بهترین گزینه به شمار می رود. در ادامه به صورت مفصل شما را با این عنصر آشنا خواهیم کرد.

منیزیم سه کود مناسب برای این گیاه به شمار می رود. بنابراین برای این که بهترین کودها برای یونجه استفاده شود، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید.

کود نیترات کلسیم

کود نیترات کلسیم از جمله کودهای شیمیایی حل شونده در آب است که کلسیم و نیتروژن را به شکل هم زمان جهت افزایش کیفیت میوه و ممانعت از پوسیدگی انتهای شکوفه امکان پذیر می نماید. این کود برای پرورش گیاهانی همچون گوجه فرنگی، کلم بروکلی، فلفل و ... مورد استفاده قرار می گیرد. کلسیم ماده ای بسیار ضروری در گیاه است که باعث ساخت دیواره های سلولی می شود.

کاربرد کود نیترات کلسیم

کود نیترات کلسیم حاوی مواد و عناصر بسیار مفید و ارزشمند است و استفاده از آن برای رشد و سرزندگی گیاهان الزامی می باشد. هنگامی که شما بذر پاشی انجام می دهید، جوانه ها سریع تر سر از خاک بیرون آورده و قوی تر می شوند. همچنین استفاده از این کود در زمان میوه دهی درختان، باعث به وجود آمدن میوه هایی بسیار هوس انگیز و خوش طعم خواهد شد.

لوگو - کشاورزی ایران

مزایای استفاده از کود نیترات کلسیم

نیترات کلسیم کودی چند منظوره بوده و می تواند منبع تغذیه بسیار مفیدی برای گیاهان باشد. این کود از بروز بسیاری از بیماری ها در گیاه جلوگیری کرده و باعث از بین رفتن آفات و قارچ ها می شود. این کود کلسیم و نیتروژن را به سرعت و در زمانی کوتاه جذب گیاهان کرده و باعث رشد و تقویت آن ها خواهد شد. همچنین نیترات موجود در این کودها باعث جذب بهتر و سریع تر منیزیم، کلسیم و پتاسیم می گردد.

استفاده از این کودها از پوسیدگی و فساد انتهای گیاه جلوگیری کرده و ریشه را حجیم تر و مقاومت تر می کند. همچنین سوختن نوک کاهو نیز ناشی از کمبود این کود می باشد و با افزودن مقدار کمی از کود کلسیم نیترات می توانید باعث افزایش کیفیت این گیاه شوید.

نیترات کلسیم-کشاورزی ایران

طریقه مصرف نیترات کلسیم

می توان گفت که کود نیترات کلسیم یکی از کودهای محلول است که شما به دو روش آبیاری و اسپری می توانید آن را استفاده کنید. طریقه مصرف این کودها بدین صورت است که ابتدا مقداری از این کود را در میزان مشخصی آب ریخته و به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. سپس این کود را به سیستم آبیاری خود اضافه کرده و این کار را در چندین مرحله تکرار نمایید تا کود به خوبی در تمامی قسمت های گیاه پخش شود.

همچنین می توانید از روش اسپری کردن نیز برای مصرف نیترات کلسیم استفاده کنید. بدین صورت که محلول این کود را خریداری کرده و یا خود این کود را به صورت محلول در بیاورید. سپس با استفاده از روش دستی و یا دستگاه های سمپاش این کود را بر روی گیاه اسپری نمایید. دقت داشته باشید که در هنگام اسپری کردن، محلول به صورت مستقیم بر روی گیاه پاشیده نشود زیرا اسپری مستقیم کلسیم نیترات بر روی گیاه نه تنها برای گیاه مفید نیست، بلکه ممکن است باعث آسیب دیدن گیاه شود.

محلول پاشی نیترات کلسیم

همان طور که در بالا اشاره کردیم، محلول پاشی یکی از روش های اضافه کردن کود نیترات کلسیم به گیاه می باشد. این روش بسیار ماندگارتر بوده و جذب سریع تری نیز به دنبال دارد. بنابراین با بهره گیری از روش محلول پاشی می توانید کیفیت گل و گیاه خود را افزایش دهید. برای افزایش سرعت و راحتی محلول پاشی می توانید از دستگاه های سمپاش استفاده کنید.

نیترات کلسیم-کشاورزی ایران
نیترات کلسیم-کشاورزی ایران
نیترات کلسیم-کشاورزی ایران

کود نیترات کلسیم برای چه گیاهانی مفید است؟

به صورت خلاصه، کود نیترات کلسیم برای تمامی گیاهان یکی از تغذیه های مهم به شمار می رود. این کود برای انواع گیاهان کاهو، کلم، گوجه فرنگی، سیب زمینی، انار، مرکبات، زیتون، انگور، پسته، سبزیجات، تمامی درختان میوه و … مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این گیاهان در صورت کمبود این کود  به روش های مختلفی خود را نشان می دهند. به عنوان مثال با مشاهده لکه های قهوه ای رنگ بر روی سیب زمینی می توانید پی به کمبود این کود ببرید. بهترین زمان مصرف این کود نیز در زمان کاشت و یا میوه دهی این گیاهان می باشد. با بهره گیری از این کود گیاهانی مقاوم و پربازده خواهید داشت.

طریقه تولید نیترات کلسیم

برای تولید نیترات کلسیم از دستگاه های مخصوص استفاده می شود. برای این کار ابتدا مواد اولیه باید تهیه گردد. هر شرکت با توجه به تجربیات و تخصص خود از متریال های مختلفی برای این کار استفاده می کند. کشاورزی ایران یکی از بهترین و باکیفیت ترین کود های کلسیم نیترات را به فروش می رساند و کشاورزان می توانند با خرید کودهای مورد نظر خود از این فروشگاه، کیفیت و سلامت گیاهان خود را تضمین کنند.

خرید نیترات کلسیم

کلسیم نیترات دارای افزودنی های مختلفی است که متریال های به کار رفته در ساخت این کودها بر روی بسته بندی این محصول درج شده است. بنابراین شما باید با توجه به سن گیاه و نوع آن مناسب ترین کود را خریداری کنید. برای راهنمایی بیشتر در خصوص انواع کودهای نیترات کلسیم و نحوه مصرف آن تنها کافیست با کارشناسان کشاورزی ایران تماس بگیرید.

خرید کود نیترات کلسیم-برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

قیمت نیترات کلسیم

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

با مطالعه مقالات بالا به این نتیجه می رسیم که کود نیترات کلسیم یکی از کودهای بسیار باکیفیت و مفید برای گیاهان است که باعث رشد بهتر و باکیفیت تر درختان و گیاهان می شود. در نتیجه استفاده از این کودها بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین این کودها حاوی عناصر مختلفی همچون منیزیم، کلسیم، نیتروژن و ... است و قیمت این کود بر اساس متریال به کار رفته مورد محاسبه قرار می گیرد. علاوه بر موارد بالا، نوع بسته بندی کود نیز از دیگر ملاک های قیمت گذاری آن به شمار می رود. بدین صورت که تولیدکنندگان کلسیم نیترات پس از پایان تولید آن ها را در بسته بندی های مخصوص قرار می دهند. مقدار این کود عامل تعیین کننده دقیق قیمت نهایی می باشد.

کود نیترات کلسیم یکی از کودهای بسیار باکیفیت و مفید برای گیاهان است که باعث رشد بهتر و باکیفیت تر درختان و گیاهان می شود. در نتیجه استفاده از این کودها بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین این کودها حاوی عناصر مختلفی همچون منیزیم، کلسیم، نیتروژن و … است و قیمت این کود بر اساس متریال به کار رفته مورد محاسبه قرار می گیرد.

کود نیترات کلسیم برای تمامی گیاهان یکی از تغذیه های مهم به شمار می رود. این کود برای انواع گیاهان کاهو، کلم، گوجه فرنگی، سیب زمینی، انار، مرکبات، زیتون، انگور، پسته، سبزیجات، تمامی درختان میوه و … مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این گیاهان در صورت کمبود کود نیترات کلسیم به روش های مختلفی خود را نشان می دهند.

کودی چند منظوره بوده و می تواند منبع تغذیه بسیار مفیدی برای گیاهان باشد. این کود از بروز بسیاری از بیماری ها در گیاه جلوگیری کرده و باعث از بین رفتن آفات و قارچ ها می شود. این کود کلسیم و نیتروژن را به سرعت و در زمانی کوتاه جذب گیاهان کرده و باعث رشد و تقویت آن ها خواهد شد. همچنین نیترات موجود در این کودها باعث جذب بهتر و سریع تر منیزیم، کلسیم و پتاسیم می گردد.

کود نیترات کلسیم حاوی مواد و عناصر بسیار مفید و ارزشمند است و استفاده از آن برای رشد و سرزندگی گیاهان الزامی می باشد. هنگامی که شما بذر پاشی انجام می دهید، جوانه ها سریع تر سر از خاک بیرون آورده و قوی تر می شوند. همچنین استفاده از این کود در زمان میوه دهی درختان، باعث به وجود آمدن میوه هایی بسیار هوس انگیز و خوش طعم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =