دسته‌هامقالات

کود گرانول

کود گرانول - کشاورزی ایران
کود گرانول-کشاورزی ایران

کود گرانول چیست؟

معرفی

گرانول به دانه های گوگردی اطلاق می شود که در وزن 20 الی 50 میلی گرمی تولید می گردد. کود گرانول به دلیل قابلیت پخش با روش سنتی و با استفاده از ماشین های سمپاش و همین طور بدون بو بودن و پخش یکنواخت در سطح زمین بسیار محبوب است. از دیگر ویژگی های بارز این کودها، آب شدن تدریجی آن در آب می باشد که بدین واسطه خاصیت گرانول در بازه زمانی بیشتری به گیاه خواهد رسید.

انواع کود گرانول

کود گرانول بر اساس املاح و مواد مغذی داخل خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که عبارت است از:

گرانول معدنی گوگردی 30 درصد

گوگرد پالایشگاهی ناشی از تصفیه گاز طبیعی و نفت حاصل می شود. این مواد در ابتدا به شکل مذاب است که می توان به اشکال گوناگونی همچون گوگرد کلوخه، گوگرد گرانول و گوگرد لپه ای تولید نمود. این کود گرانول همان طور که از نامش مشخص است از 30 درصد گوگرد تشکیل شده و کیفیت بالایی دارد.

گرانول معدنی گوگردی 70 درصد

از دیگر کودهای مرغوب و باکیفیت برای گیاهان و درختان، کودهای گرانول معدنی گوگردی 70 درصد می باشد. گوگرد موجود در این کود از تصفیه گاز طبیعی و نفت در پالایشگاه ها بدست می آید. به همین دلیل کیفیت آن در سطح بالایی قرار دارد. همچنین این کود در زیر نور آفتاب خاصیت خود را از دست نخواهد داد.

گرانول گوگردی 90 درصد عدسی

گوگرد یکی از چهار عنصر اصلی گیاه است که در تولید پروتئین در اکثر فعالیت های آنزیمی و تغذیه گیاه با روش واقع شدن در ساختمان های اسید آمنه و تنظیم کننده رشد به شکل مستقیم نقش مهمی دارد. همچنین این کود در بهبود کیفیت محصول و افزایش عملکرد آن بسیار موثر است. در نتیجه کود گرانول گوگردی 90 درصد عدسی می تواند بسیاری از نیازهای گیاه را تامین کند.

کود گرانول-کشاورزی ایران
NPK 6-16

کود NPK 6-1-6 از 6 درصد ازت، 1 درصد فسفر و 6 درصد پتاس تشکیل است. این کود به صورت گرانوله تولید شده و قدرت جذب بالایی دارد. به همین دلیل راندمان آبیاری را بالا برده و کشت بدون دغدغه و پایداری را ایجاد می کند. بهتر است این کود را به صورت چالکود در باغات و به شکل مخلوط با خاک در مزارع کشاورزی استفاده نمود. کود کامل میکرو گرانوله برای گیاه فواید بسیاری دارد..

NPK 4-0-6

گود NPK 4-0-6 از 4 درصد ازت، 0 درصد فسفر و 6 درصد پتاس تشکیل شده است. در شرایط کم آبی این کود با افزایش راندمان آبیاری می تواند بهره وری گیاه را بالا ببرد. کیفیت در ساخت این کودها حرف اول را می زند. این کود کامل گرانوله به دو روش چالکود و مخلوط با خاک قابل اجزا می باشد. همچنین این کود می تواند ساختار گیاه را تحت تاثیر قرار دهید.

NPK 5-5-8

کود NPK 5-5-8 از 5 درصد ازت، 5 درصد فسفر و 8 درصد پتاس تشکیل شده است. این کود به شکل قابل جذب بوده و قدرت اثربخشی بسیار بالایی دارد. کاربرد بالای این کود در مناطق کم آب، باعث افزایش راندمان و بهره وری آبیاری شده است. این کود را هم می توان در خاک ترکیب کرد و هم می توان به شکل چالکود مصرف کرد..

کود NPK 4-1-6

کود NPK 4-1-6 از 4 درصد ازت، 1 درصد فسفر و 6 درصد پتاس تشکیل شده است. این کود قدرت جذب آب فوق العاده بالایی دارد و به صورت گرانوله تولید می شود. تمامی عناصر به کار رفته در ساخت این کودها برای گیاه بسیار مفید بوده و کیفیت و رشد آن را تضمین می کند. همچنین به دلیل راندمان این کود برای آبیاری، می توان از آن در مناطق کم آب استفاده کرد.

کود NPK 5-5-5

کود NPK 5-5-5 از 5 درصد ازت، 5 درصد فسفر و 5 درصد پتاس تشکیل شده است. این کود قابل جذب بوده و سرعت اثرگذاری بالایی دارد. تولید این کود به صورت گرانوله بوده و با ویژگی قدرت جذب بالا، بهترین گزینه برای مناطق کم آب به شمار می رود. این کود ساختار گیاهان را اصلاح کرده و فواید بسیاری را به دنبال دارد.

روش تهیه کود گرانول

روش تهیه کود گرانول بسیار ساده است. برای این کار به مواد اولیه همچون کمپوست و سایر موارد نیاز می باشد. در انتها این اجزا با یکدیگر مخلوط شده و به صورت گلوله هایی در می آید. ترکیبات کودهای گرانوله بسیار اهمیت داد. برای تهیه کود گرانول با کیفیت باید از دستگاه های مدرن و پیشرفته استفاده کرد.

نحوه استفاده از کود گرانول

کود گرانول را می توانید به دو صورت خشک و مایع استفاده کنید. یکی از راه های رایج، استفاده از این روش خشک می باشد. در این روش مقدار مناسبی از این کود را بر روی خاک می ریزند تا به هنگام آبیاری در ریشه گیاهان نفوذ کند. همچنین شما می توانید این کودها را به صورت حلال در آب نیز استفاده به سیتم آبیاری اضافه کرده تا در زمان آبیاری نیازهای گیاهان برطرف شود.

کود-کشاورزی ایران
خرید کود گرانول -برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

نحوه خرید کود گرانول

برای خرید این محصول به صورت کلی دو راه وجود دارد:

  • مراجعه حضوری به شرکت‌های ارائه کننده این محصول و بازدید و دریافت مشاوره
  • خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه راحت تر انواع محصولات و خواندن نظرت مصرف کنندگان

قیمت کود گرانول

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

همان طور که در بالا اشاره کردیم، کود گرانول انواع مختلفی دارد و هر کدام دارای قیمت مختلفی هستند. بنابراین نمی توان قیمت دقیقی را برای این کودها تعیین کرد. همچنین کودهای گرانول در برندهای مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای بسته بندی های خاص با اندازه های مشخص هستند و قیمت های هر شرکت با دیگری متفاوت است. با خرید عمده کودهای گرانوله از فروشگاه کشاورزی ایران می توانید از تخفیفات ویژه این سایت بهره مند شوید. جهت اطلاع از قیمت دقیق و بروز انواع کودهای گرانول تنها کافیست با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

گرانول به دانه های گوگردی اطلاق می شود که در وزن 20 الی 50 میلی گرمی تولید می گردد. کود گرانول به دلیل قابلیت پخش با روش سنتی و با استفاده از ماشین های سمپاش و همین طور بدون بو بودن و پخش یکنواخت در سطح زمین بسیار محبوب است.

برای این کار به مواد اولیه همچون کمپوست و سایر موارد نیاز می باشد. در انتها این اجزا با یکدیگر مخلوط شده و به صورت گلوله هایی در می آید. ترکیبات کودهای گرانوله بسیار اهمیت داد. برای تهیه کود گرانول با کیفیت باید از دستگاه های مدرن و پیشرفته استفاده کرد.

کود گرانول را می توانید به دو صورت خشک و مایع استفاده کنید. یکی از راه های رایج، استفاده از این روش خشک می باشد. در این روش مقدار مناسبی از این کود را بر روی خاک می ریزند تا به هنگام آبیاری در ریشه گیاهان نفوذ کند. همچنین شما می توانید این کودها را به صورت حلال در آب نیز استفاده به سیتم آبیاری اضافه کرده تا در زمان آبیاری نیازهای گیاهان برطرف شود.

، کود گرانول انواع مختلفی دارد و هر کدام دارای قیمت مختلفی هستند. بنابراین نمی توان قیمت دقیقی را برای این کودها تعیین کرد. همچنین کودهای گرانول در برندهای مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای بسته بندی های خاص با اندازه های مشخص هستند و قیمت های هر شرکت با دیگری متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *