دسته‌هامقالات

اره برقی

اره برقی - کشاورزی ایران
اره برقی - کشاورزی ایران
نحوه کار اره برقی

معرفی
اره برقی یکی از ابزارهای فوق العاده عالی برای قطع کردن و بریدن تنه درختان می باشد. در گذشته برای بریدن درختان از اره های دستی استفاده میشد که به انرژی زیادی نیاز داشت. ولی اره های تولید شده امروزی با استفاده از نیروی برق کار کرده و نیاز به نیروی فیزیکی نیست. در نتیجه نحوه کار اَره برقی بسیار آسان و راحت می باشد. این اره که با نام اره زنجیری نیز شناخته می شود، یکی از ابزارهای مهم باغبانی، آتش نشانی، چوب بری و نجاری به شمار می رود.

مراحل کار با اراه برقی

پیش از انتخاب اَره برقی باید مدل مناسب آن را انتخاب کنید. در ادامه شما را با انواع اره ها آشنا خواهیم کرد تا با توجه به ویژگی های هر کدام مناسب ترین نوع اره را تهیه نمایید.
پس از این که نوع سوخت مصرفی اره زنجیری را تامین کردید، بهتر است که به صورت صحیح آن را در دست بگیرید. معمولا اره های زنجیری دارای دسته های مخصوصی هستند تا به خوبی در دست جای بگیرند.
زنجیر اره را بر روی بخش اصلی درخت قرار داده و سپس دستگاه را روشن کنید تا با حرکت اره چوب مورد نظر برش بخورد. دقت داشته باشید که این اره ها قدرت بالایی دارند و برای حفظ تعادل بهتر است که با هر دو دست آن را نگه دارید.
پس از اتمام کار تمامی اجزای اره را مورد بررسی قرار داده تا دستگاه دچار روغن ریزی نشده باشد.

انواع اره برقی

این نوع از اره ها نظر نوع کارکرد و نوع مصرف به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت:

اره زنجیری بنزینی

اره زنجیری بنزینی یکی از اره های بسیار کاربردی برای بریدن تنه درختان است که با بهره گیری از سوخت و روغن باعث روان کاری خواهد شد. موتورهای این اره ها قدرت بالایی داشته و سریع تر عمل خواهد کرد. در کنار کارکرد بهینه تر و روان تر، این اره ها سنگین تر بوده و نیاز به نگهداری و سرویس بیشتری دارد. به عنوان مثال باید به صورت مرتب سوخت و روغن آن مورد بررسی قرار گرفته و فیلتر آن به صورت منظم تعویض گردد. بنابراین استفاده از این ابزار برای کارهای باحجم بالا و مکان هایی همچون جنگل که امکانات کمتری دارد مناسب نیست.

اره زنجیری برقی

اره زنجیری برقی دستگاهی به نسبت کوچک تر از اره های بنزینی است و با استفاده از نیروی برق کار می کند. این اره سبک تر بوده و قیمت پایین تری دارد. این اره ها صدای کمتری تولید کرده و گزینه مناسبی برای افرادی است که به صورت خانگی و یا در کارگاه از اره استفاده می کنند. همچنین با توجه به این که اره های زنجیری بَرقی با استفاده از سیم به برق متصل هستند، نمی توان از آن ها در هر موقعیتی استفاده نمود.

اره برقی - کشاورزی ایران

اره برقی شارژی

اره برقی - کشاورزی ایران

اره برقی شارژی نوعی دیگر از اره بَرقی است که بدون نیاز به سیم کار می کند. این اره ها مجهز به باتری هستند و تنها تا زمانی می توانند کار کنند که باتری آن ها شارژ داشته باشد. وجود باتری در این اره ها باعث افزایش وزن آن ها شده و معمولا برای بریدن درختان کوچک و هرس درختان مورد استفاده قرار می گیرد. اره های شارژی به نسبت سایر اره ها گران تر هستند و ولتاژ آن ها بر روی بدنه درج شده است.

اره سرشاخه زن

اره های سرشاخه زن همان طور که از نامشان مشخص است برای بریدن شاخه های دور از دسترس مورد استفاده قرار می گیرد. این اره ها ممکن است به صورت شارژی، بَرقی و یا بنزینی باشد. این اره ها دارای یک پایه بوده و دسترسی به شاخه ها و سرشاخه های بلند درختان را فراهم خواهد کرد.

تعمیر و نگهداری اره برقی

برای افزایش عمر اره زنجیری و بهبود عملکرد این دستگاه ها باید نکاتی در خصوص تعمیر و نگهداری این اره ها را مورد بررسی قرار دهید.
تیز کردن اره: اره ها پس از مدتی استفاده کند شده و نیاز به تیز کردن دارد تا بتواند به خوبی درختان را برش دهد. برای تیز کردن دندانه های اره باید سوهانکاری شود.
تعویض تیغه اره : تیغه ها پس از چند بار تیز کردن سائیده شده و باید تعویض گردد. برای این کار زنجیره سائیده شده را از بدنه جدا کرده و تیغه جدید را جایگزین نمایید و در انتها میزان کشش زنجیر را نیز به صورت صحیح تنظیم کنید.
بررسی سوخت و روغن: اره هایی که از سوخت و روغن تغذیه می کنند، باید به صورت مرتب مورد بررسی قرار گرفته تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.
تعویض فیلتر: برخی از نوع اره ها دارای فیلتر هستند و برای کارکرد بهتر باید این فیلترها تعویض گردد.

اره برقی - کشاورزی ایران
خرید انواع اره - برای اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید.

خرید اره برقی

اره بَرقی یکی از بهترین گزینه ها برای برش درخت است. در هنگام خرید این دستگاه باید ویژگی هایی همچون طول تیغه و نوع مصرفی آن توجه داشته باشید. همچنین برند و کیفیت اره زنجیری نیز از جمله فاکتورهایی است که پیش از خرید باید مورد توجه قرار گیرد. در صورتی که اطلاع کاملی از این نوع اره ها ندارید بهتر است پیش از اقدام به خریداین نوع اره با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را با انواع اَره برقی ها و کارکرد هر کدام آشنا کنند. همچنین شما می توانید با توجه به کارکرد و نیازهای خود راهنمایی های لازم را مبنی بر خرید مناسب و اصولی اره بَرقی اتخاذ نمایید.

اره برقی ایرانی

اره بَرقی های ایرانی نوعی از اره های معمول در بازار هستند که کیفیت بسیار بالایی دارند. این اره ها توسط کارشناسان و مهندسین حرفه ای و باتجربه طراحی و تولید شده و دارای ساختاری اصولی و صحیح می باشد. اره های زنجیری به خوبی می توانند تنه های درختان را برش زده و رضایت مشتریان را جلب کنند.

قیمت اره برقی

قیمت شنکش-کشاورزی ایران

اَره برقی های عرضه شده در بازار در برندهای مختلف موجود بوده و قیمت آن بر اساس نوع اره و کیفیت آن تعیین می شود. بنابراین نمی توان قیمت ثابتی را برای این محصول در نظر گرفت. به صورت کلی می توان گفت که اَره برقی های بنزینی و اَره برقی های شارژی یکی از گران ترین اره های موجود در بازار است. جهت اطلاع از قیمت بروز و آنلاین هر یک از اره ها و سایر مشخصات آن ها تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

اره برقی ها از نظر نوع کارکرد و نوع مصرف به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت:

  • اره زنجیری بنزینی
  • اره زنجیری برقی
  • اره زنجیری شارژی
  • اره سر شاخه زن

 

برای افزایش عمر اره زنجیری و بهبود عملکرد این دستگاه ها باید نکاتی در خصوص تعمیر و نگهداری این اره ها را مورد بررسی قرار دهید.

  • تیز کردن اره برقی
  • تعویض تیغه اره برقی
  • بررسی سوخت و روغن
  • تعویض فیلتر

اره برقی های عرضه شده در بازار در برندهای مختلف موجود بوده و قیمت آن بر اساس نوع اره برقی و کیفیت آن تعیین می شود. بنابراین نمی توان قیمت ثابتی را برای این محصول در نظر گرفت. به صورت کلی می توان گفت که اره برقی های بنزینی و اره برقی های شارژی یکی از گران ترین اره های موجود در بازار است. جهت اطلاع از قیمت بروز و آنلاین هر یک از اره ها و سایر مشخصات آن ها تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *